Britská ropná spoločnosť BP uzavrela rok 2011 s miliardovým ziskom. Vo štvrtok spoločnosť oznámila, že vyčlenila 23,9 miliardy dolárov (18,18 miliardy eur) na reprodukčné náklady, čo znamená že jej čistý prebytok bol vyšší.
V predchádzajúcom roku koncern vykazoval stratu 4,9 miliardy dolárov, čo bolo dôsledkom predovšetkým známej katastrofy ropnej plošiny Deepwater Horizon, ktorá sa zrútila v roku 2010 do hlbín Mexického zálivu. Na konci roku 2011 musela spoločnosť ešte tlačiť pred sebou dlh 29 miliárd dolárov. V poslednom štvrťroku minulého fiškálneho roku dosiahol koncern 7,6 miliardy dolárov, oproti minulému roku so ziskom 4,6 miliardy dolárov.
Akcionári si tento rok prilepšia, tí dostanú za štvrtý štvrťrok 8 centov na akciu. Pred rokom bola dividenda 7 centov na akciu.
Podľa informácií handelsblatt.com