1. Priemyselná nálada v USA v apríli nečakane stagnovala. Ostro sledovaný index ISM v apríli zostal na marcovej hodnote 51,5 bodu, čím zostáva na najnižšej úrovni od mája 2013.
2. Priemyselný sentiment v Číne zostáva stabilný. Index nákupných manažérov PMI v apríli zostal na marcovej úrovni 50,1 bodu. Analytici počítali s miernym poklesom na 50 bodov.
3. Nízke ceny ropy sa negatívne podpísali pod výsledky ropnej spoločnosti Chevron. V prvom kvartáli sa zisk znížil o 42% na 2,6 miliardy dolárov. Tržby poklesli Analytici oslovení agentúrou Bloomberg počítali s ešte prudším poklesom zárobku.
4. Akcie sociálnej siete LinkedIn dnes oslabujú o 20%. Nielenže sa strata v prvom kvartáli rozšírila z 13 na 43 miliónov dolárov, čo firma zdôvodnila silnejším dolárom a nákladmi spojenými s kúpou spoločnosti Lynda.com, ani výhľad pre zvyšok fiškálneho roka nie je potešujúci.
5. Stavebné výdavky v USA v marci v porovnaní s februárom poklesli o 0,6%, čo je viac, ako počítal trh. Analytici očakávali pokles o 0,5%.
6. Spotrebiteľská dôvera v USA sa opäť zlepšuje. Index Univerzity Michigan v apríli vzrástol z 93 bodov na 95,9 bodu, čo je prvý nárast indikátora v tomto roku.
7. V Británii došlo v apríli k nečakanému zhoršeniu priemyselnej nálady. Index nákupných manažérov oslabil o 2,1 bodu na 51,9 bodu. Analytici počítali s hodnotou 54,6 bodov.
8. Inflácia v Japonsku mierne vyššia. V marci ceny medziročne rástli o 2,2%, čo je zrýchlenie s februárových 2%. Okrem toho bol zverejnený vývoj spotrebiteľských výdavkov, ktoré v marci rástli o 2,4%.
9. Pozitívne ekonomické dáta potešili aj japonský akciový index Nikkei 225, ktorý získal mierne 11 bodov na 19 531 bodov. Z dôvodu Sviatku práce bol objem obchodovania v celej Ázii výrazne menší.
10. Spoločnosť Visa vykázala lepšie než očakávané výsledky. Príjmy vzrástli o 8% na 3,4 miliardy dolárov a zisk mierne oslabil z 1,56 mld. dolárov na 1,55 mld. USD. Zisk na akciu predstavoval 63 centov, pričom trh počítal so ziskom 62 centov/akciu.